Úvodní strana » Užitečné informace » Druhy brýlových čoček

Druhy brýlových čoček

Jednoohniskové čočky

Tyto brýlové čočky mají stejnou dioptrickou hodnotu po celé své ploše a slouží ke korekci zraku při běžných optických vadách. Vždy pouze na jednu vzdálenost a to buď na blízko nebo na dálku, v některých případech také na střední vzdálenost. Jednoohniskové brýlové čočky korigují pouze jednu oční vadu.

Druhy a ceník námi nabízených jednoohniskových brýlových čoček naleznete zde

Bi-fokální čočky

Pokud máte předepsány brýle na dálku a zároveň také brýle na blízko, nemusíte nutně kupovat dvoje brýle. Postačí jeden rámeček a jedny bifokální čočky. Dvouohniskové neboli bifokální čočky mají dvě zóny ostrého vidění, takže jimi můžete korigovat dvě oční vady zároveň. Bi-fokální brýlové čočky poznáte podle vtaveného dílku ve tvaru půlkruhu v dolní části čočky. Tomuto typu brýlových čoček sice schází ostrý pohled na střední vzdálenosti, jejich výhodou je však nižší cena.

Druhy a ceník námi nabízených bi-fokálních brýlových čoček naleznete zde

Multi-fokální čočky

Progresivní neboli multi-fokální čočky jsou obdobně jako čočky bifokální určeny ke korekci několika očních vad zároveň. Máte předepsány brýle na blízko? Nosíte brýle na dálku? Zvolte multi-fokální brýlové čočky. Oproti bifokálním čočkám mají multi-fokální čočky dvě výhody. Jednou z nich je estetická stránka. U multi-fokálních čoček není vizuálně patrný žádný přechod mezi dioptriemi díky pozvolnému přechodu ohniskových vzdáleností. Tyto brýlové čočky tedy na první pohled vypadají jako jednoohniskové. Druhou výhodou multi-fokálních čoček je právě plynulý přechod mezi dioptriemi a to i na střední vzdálenosti. Multi-fokálních čoček je na výběr celá řada, od jednoduchých až po vysoce individualizované.

Druhy a ceník námi nabízených multi-fokálních brýlových čoček naleznete zde

Kancelářské čočky

Degresivní neboli kancelářské čočky, jak už sám název napovídá, se používají pro práci na počítači, na čtení, na práci v kanceláři. Jou určeny ke korekci zraku na blízkou a střední vzdálenost. Přechod mezi jednotlivými dioptriemi není na vzhledu kancelářských čoček patrný, stejně jako u čoček multifokálních. Pokud zvolíte kancelářské čočky, uvidíte na čtení, na monitor i na blízkou vzdálenost, aniž by jste museli sundat brýle. Jsou tedy ideálním řešením pro práci u počítače. Pomáhají předcházet únavě očí a případným bolestem hlavy.

Samozabarvovací brýlové čočky

Samozabarvovací jsou čočky, které se přizpůsobují změnám světla a jsou vhodné na každodenní nošení. Zabarvují se rovnoměrně podle intenzity světla, takže v místnosti zůstávají čiré. Je jedno jestli svítí slunce nebo je zataženo, samozabarvovací čočky jsou vhodné do každého počasí. A jaké další výhody poskytují samozabarvovací čočky? Pomáhají chránit zrak tím, že 100% blokují nebezpečné UV záření, zvyšují kontrast vidění za všech světelných podmínek a efektivně snižují oslnění. Jsou dostupné v hnědé nebo šedé barvě.

Skladem máme dostupné samozabarvovací BČ ACCLIMATES II INDEX 1,5 s antireflexem. Na objednání pak můžeme nabídnout Transition VII. 

Ceny námi nabízených samozabarvovacích BČ naleznete zde